About us..


Cześć! Pora się przedstawić. To my autorki bloga - Dominika & Sara. Znamy się od 8lat! Pochodzimy z jednego miasta, poznałyśmy się w liceum,gdzie chodziłyśmy do jednej klasy, w czasach studenckich przez trzy lata byłyśmy współlokatorkami. W 2014 roku po skończeniu studiów licencjackich, wyjechałyśmy jako Au Pair do USA, los chciał, że trafiłyśmy do tego samego stanu - Kolorado a co więcej do miejscowości oddalonych od siebie jedynie 15 mil. Przed wyjazdem, założyłyśmy tego bloga i stwierdziłyśmy, że skoro będziemy tak blisko siebie, łatwiej będzie go prowadzić wspólnie. Podczas mieszkania ze sobą, poznałyśmy się na tyle dobrze, że od tamtej pory jesteśmy BFF. Mamy podobne charaktery, choć w wielu kwestiach się różnimy: 

Dominika - starsza o miesiąc i może dlatego trochę rozsądniejsza 
(ale tylko trochę!); fanka siatkówki, uzależniona od siłowni
Ukończyła studia ekonomiczne, chociaż jej pasją jest nauka języków obcych, a jej ulubionym międzynarodowym językiem jest sarkazm. Uwielbia czarny kolor, ale o dziwo nie jest zwolenniczką strasznych filmów.  Fanka muzyki rockowej i alternatywnej. Jej ulubionym bohaterem telewizyjnym jest Chandler Bing, z którym bez problemu znalazłaby wspólny język. Gdyby mogła przygarnęłaby wszystkie psy świata. Panda to jej "spirit animal". Jako osoba mająca problem z podjęciem jakiejkolwiek decyzji, nawet wybór ulubionego miasta był sporym problemem, i chociaż uważa, że każde dotychczas odwiedzone miejsce było na swój sposób wyjątkowe to największe wrażenie wywarło na niej San Francisco. Stanem najbliższym jej sercu na zawsze pozostanie Colorado!


Sara - w przeciwieństwie do Dominiki uwielbia oglądać horrory ale nie do twarzy jej w czarnym kolorze; fanka żużla, Harrego Potter'a i Sherlock'a + wielu innych fandomów (sarlocked.tumblr.com). Uwielbia filmy o superbohaterach. Ukończyła studia o kierunku Antropologia Kultury. Jej pasją jest fotografia. Kocha wszystko co związane jest z jesienią i naturą. Uzależniona od oglądania w wolnym czasie brytyjskich
i amerykańskich youtuberów oraz czytania fanfików(szczególnie nocą). Fanka muzyki Patrick'a Wolf'a, Passenger'a i Alison Sudol. Jej ulubionym miastem, jak na razie jest Wrocław i Nowy Orlean, a stanem bezkonkurencyjnie Colorado!
Nadal wierzy w jednorożce.

To co nas łączy to podobny gust muzyczny i filmowy, jesteśmy wspólnie uzależnione od oglądania seriali, których na naszej liście jest mnóstwo ale i tak ciągle dodajemy nowe. Serial "F.R.I.E.N.D.S" to nasz niezmienny numer jeden!  Jesteśmy osobami, które podczas oglądania Hannibala jedzą a na serialach zaliczanych do naszej grupy"guilty pleasure" rozmawiają o wszystkim i niczym, nie zwracając zupełnie uwagi na przebieg wydarzeń, więc często przewijamy sceny z powrotem albo po prostu na koniec nie mamy pojęcia o co chodzi. Jesteśmy wspólnie uzależnione od kawy. Irlandia i Szkocja to kraje które znajdują się wysoko na naszej liście miejsc do odwiedzenia. Nie jesteśmy typem osób które lubią ciągle imprezować czy spotykać się w dużym gronie znajomych, my wolimy obejrzeć dobry film, iść na koncert czy posiedzieć w irlandzkim pubie i planować kolejne podróże popijając w tym czasie Guinness'a. Podróżowanie to nasza kolejna wspólna pasja, podczas naszego pierwszego roku w USA, odwiedziłyśmy takie stany jak: Nowy Jork, Minnesota, Kolorado, Nowy Meksyk, Luizjana, Kalifornia, Teksas, Washington, Alaska, Nevada, Południowa Dakota, Wyoming, Nebraska i Utah. Postanowiłyśmy przedłużyć pobyt w Stanach by móc zobaczyć jeszcze więcej! Nasz drugi rok bycia Au Pair spędzamy mieszkając w południowej Kalifornii, nadal blisko siebie, choć aż nie tak blisko jak w Kolorado. Edit: Los sprawił, że ostatnie 6 miesięcy naszej przygody au pair, spędzimy mieszkając na dwóch końcach Stanów! Sara w Newport Beach, Dominika w NYC! Na  blogu, będziemy nadal kontynuować relację z naszych podróży po Ameryce, zamieszczać ciekawostki na temat stylu życia Amerykanów, opowiadać trochę o trudnościach bycia Au-Pair i wiele więcej, zapraszamy!


                                                                                                                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

How I Moved To The USA. All rights reserved. BLOG DESIGN BY Labinastudio.
Back to Top