3 kwi 2015

Spacer po okolicy


Nareszcie wiosna! Mimo, że w Colorado słonecznie jest prawie przez cały rok, to z utęsknieniem czekałyśmy, aż w końcu zrobi się cieplej. Jako, że przez ostatnie dni pogoda dopisywała(28°C!) postanowiłyśmy wykorzystać okazję i między odkrywaniem nowych Stanów, wybrać się na spacer po naszych własnych miejscowościach a szczególnie zajrzeć do miejsc które na co dzień nie są nam po drodze.
Dominika: Louisville nie jest dużym miastem. Za to posiada urocze downtown. Początkowo Louisville było miastem górniczym. W sierpniu 1877 otwarta została Kopalnia Welch, pierwsza z wielu kopalń węgla.  Louis Nawatny, lokalny właściciel ziemski, który posiadał tu swoją ziemię, nazwał ją dla siebie- stąd nazwa Louisville. .Miasto zostało utworzone w dniu 16 czerwca 1882. W 1950 ostatnia kopalnia została zamknięta a miasto przekształciło się w typowe przedmieścia. Mnóstwo rodzin z dziećmi, parków, placów zabaw, otwartej przestrzeni, a mieszańcy w większości dojeżdżający do pracy w Boulder czy Denver. Warto dodać, że według CNN/Money and Money magazine's na liście 100 najlepszych miejsc do życia w Stanach Zjednoczonych, Louisville zostało umieszczone na miejscu trzecim w 2007 roku., pierwszym w 2009 roku  i 2011, a drugie miejsce zajęło w 2013 roku. Sara: Longmont jest trochę większą miejscowością niż Louisville, jest na 13stym miastem w Kolorado pod względem liczby ludności. Nazwa miejscowości pochodzi od szczytu "Longs Peak", który praktycznie można dostrzec w każdym miejscu Longmont. Chyba najbardziej właśnie w "mojej" miejscowości lubię to, że jest otoczona górami i jeśli wyjdzie się na którąś z głównych ulic można podziwiać niesamowite widoki. Pełno tutaj parków, jezior ale także wielkich sklepów czy restauracji. Longmont kilka lat temu znalazło się na liście najszczęśliwszych miejsc w USA, dla ciekawych artykuł tutaj: klik. W 2011 roku zajęło drugie miejsce pod względem bezpieczeństwa wśród miast stanu Kolorado, aż trudno w to uwierzyć, bo czasami naprawdę dzieją się tu różne dziwne rzeczy, jak np. to ostanie które brzmi jak z jakiegoś horroru klik.
                                                                          Sara & Dominika  


2 komentarze:

  1. Mam pytanie czy jakbyście miały szansę jeszcze raz wybierać ponownie zdecydowałybyście się na Colorado? ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że o stan tutaj głównie nie chodzi a bardziej o wybór odpowiedniej rodziny, trafiło nam się baaardzo dobrze i na pewno jakbyśmy miały jeszcze raz wybierać, to wybrałybyśmy ponownie podobnie. Nie warto kierować się miejscem, bo co z tego jeśli zamieszkasz np. w wymarzonej Californii a z host rodziną będzie ci się źle mieszkać. Samo Colorado jest wspaniałe! Genialne widoki, słońce praktycznie przez 300 dni w roku, dobre miejsce dla osób lubiących chodzić po górach,raj dla tych którzy uprawiają zimowe sporty, no i przede wszystkim jest położone prawie na środku USA, więc jest to idealna lokalizacja do samochodowych czy samolotowych podróży ;)

      Usuń

How I Moved To The USA. All rights reserved. BLOG DESIGN BY Labinastudio.
Back to Top