7 sie 2015

Colorado roadtrip


Dominika: Niecałe dwa tygodnie po powrocie z Alaski, wyruszyłam na kolejny road trip, tym razem z moją host rodziną. Głównym celem podróży było Durango, miasto położone na południu Colorado. Naszym pierwszym przystankiem była miejscowość Buena Vista, gdzie zatrzymaliśmy się na lunch w miejscu z pięknym punktem widokowym. Stamtąd zostało nam już ok.2 godzin jazdy do kolejnego punktu- Parku Narodowego Great Sand Dunes, gdzie znajdują się najwyższe wydmy w Ameryce Północnej. Park robi ogromne wrażenie, po środku niczego znajdują się ogromne wydmy dookoła otoczone górami. W parku można uprawiać "sand sledding" czy "sandboarding". Aby dostać się do wydm i udać się na sam szczyt, trzeba było przebrnąć przez Medano Creek, czyli strumień który tworzy się w tym miejscu sezonowo. Woda co prawda głęboka nie była, bo nie wiem czy sięgała chociażby do kolan, ale była potwornie zimna.

Już kolejnego dnia wyruszyliśmy do Parku Narodowego Mesa Verde. który oddalony jest od Durango o jedyne 60km. Park Narodowy znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest naprawdę warty zobaczenia! Główną atrakcją parku osiedla mieszkalne tzw.pueblos, zbudowane w ścianie kanionu przez Indian kultury Anasazi.


Ostatnim przystankiem przed powrotem do Louisville była miejscowość Montrose, a dokładnie Black Canyon of the Gunnison National Park.                                                               Dominika & Sara

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

How I Moved To The USA. All rights reserved. BLOG DESIGN BY Labinastudio.
Back to Top